Brendon Hartley potvrzen u Dragonu!

Pomalu, ale jistě se nám krystalizují jezdecká složení jednotlivých týmů pro šestou sezonu. Tým GEOX Dragon ve čtvrtek dopoledne potvrdil prvního jezdce, kterým je Brendon Hartley. Novozélanďan byl spojován s druhou závodní sedačkou u Porsche, s nímž dokonce absolvoval i několik testů. Nakonec však po boku Neela Janiho bude závodit André Lotterer.

“Jsem opravdu šťastný, že mohu přijmout novou výzvu ve formuli E společně s GEOX Dragon,” raduje se 29letý závodník. Zároveň však zdůrazňuje, že šampionát elektrických monopostů je úplně jiný šálek kávy: ” Formule E je zcela odlišná od ostatních závodních sérií, ve kterých jsem byl. Přesto doufám, že mé zkušenosti s šetřením energie přinesou své ovoce a poskytnou mi oproti ostatním nováčkům výhodu .”

Hartley věří, že se jim podaří v nadcházející sezoně zajet dobré výsledky. Na stejnou vlnu je pochopitelně naladěný i šéf týmu Jay Penske: “Jsem opravdu rád, že bude Brendon jedním z našich dvou pilotů v šesté sezoně Formule E. Brendon je skutečný závodník. Disponuje unikátní kombinací zkušeností, intelektu a závodní síly, která mu dovolí maximalizovat potenciál nového motoru Penske EV-4.”

Druhého pilota by měl Dragon oznámit v září. Kandidátem je pilot Formule 2 Jordan King, který se společně s Harleym zúčastnil testů v Calafat.

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Jose-Maria Lopez Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Gary Paffett Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Alex Lynn / Harry Tincknell / Paul di Resta / Anthony Davidson
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotterer