Cassidy je po závodě v Londýně naštván na “pana zoufalého”

Nick Cassidy z Envision byl naštvaný na Maximiliana Gunthera z Nissanu, kterého obvinil, že ho na začátku nedělní E-Prix Londýna trefil sedmkrát, což vedlo k tomu, že pilot nakonec odstoupil.

Cassidy se snažil navázat na své třetí místo z úvodního londýnského závodu, ve kterém postoupil ze čtvrtého místa poté, co byl Nyck de Vries potrestán za to, že se před ním v obraně proplétal.

Místo toho byl Novozélanďan nucen odstoupit a jeho levá zadní pneumatika, která se brzy dostala do se soupeřem z Nissanu.

To nakonec přinutilo tým Envision poslat Cassidyho auto do garáže, což mělo za následek odstoupení.

„Gunther se rozhodl, že mě během prvních sedmi zatáček zasáhne sedmkrát. Rozbilo mi to zavěšení a rozbilo levou zadní pneumatiku,” řekl Cassidy.

„V zásadě jsem měl pomalý defekt. Takže když došlo k safety caru, řekl jsem ‘dobře, mám pomalý defekt, jsem pod tlakem’. Sledoval jsem, jak klesá, ale když jedete tak pomalu, nevíte, jestli je to pravda nebo ne, a požádal jsem tým, aby to vizuálně zkontroloval.

Zůstali jsme na trati, doufali jsme, že to byl senzor – a bylo jasné, že ne, a já jsem měl defekt pneumatiky.”

Cassidy cítil, že má opět tempo pro boj o stupně vítězů, a přestože v duelech nedokázal odemknout tempo, aby postoupil za čtvrtfinále, věřil, že by se dokázal propracovat přes balík.

Na začátku dne vedl volný trénink a porazil Antonia Felixe da Costu z DS Techeetah a dostal se na první místo o 0,04 s.

„Jo, je to na h. V prvním kole jsem se vyhnul problémům, všechno jsem udělal perfektně. Měl jsem opravdu rychlé auto a včerejšek bychom mohli určitě zopakovat.

Z tempa v sobotu a tréninku víme, že jsme bojovali o stupně vítězů – a nechat se vyřadit ‘panem zoufalým’ je absolutně na nic.”