Cruise Robotaxi kolidoval se záchranným vozem

Autonomní Cruise společnosti General Motors nemůže mít klidné spaní, protože Robotaxi se jen za týden podílel na třech samostatných incidentech.

San Francisco schválilo společnosti GM a Alphabet provoz svých vozidel bez řidiče ve městě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Od té doby jsou Robotaxi ve zprávách ze špatných důvodů.

Jednoho dne po získání souhlasu s nepřetržitým provozem v San Franciscu se 10 Cruise AV bez zjevného důvodu zastavilo uprostřed Grant Avenue a na 20 minut zablokovalo provoz v této oblasti. Cruise později řekl, že porucha byla způsobena problémy s bezdrátovým připojením.

O několik dní později vjel Cruise robotaxi na staveniště na Golden Gate Avenue a dostal se do mokrého betonu. Třetí a vážnější incident se stal 17. srpna, kdy byl Cruise AV zasažen hasičským autem v San Franciscu na křižovatce mezi ulicemi Polk a Turk.

Cruise nahlásil incident na svém účtu X a uvedl, že jeho Robotaxi vjelo do křižovatky na zelené světlo a byla zasažena zásahovým vozidlem, které „vypadalo, že je na cestě k nouzovému místu“ – tj. mělo blikající světla a sirény zapnuté. To naznačuje možnost, že se Cruise nepoddal nouzovému vozidlu.

„V našem voze se nacházel jeden cestující, který byl ošetřen na místě a převezen sanitkou s tím, že se domníváme, že nejde o vážná zranění,” uvedla společnost.

Cruise dodal, že nehodu vyšetřuje, “aby lépe porozuměl výkonu AV” a bude o události v kontaktu s městem San Francisco.