Dcera Kena Blocka bude závodit v Extreme E

Lia Block se připojila k Carl Cox Motorsport před Island X Prix, který spolupořádají a koordinují Automobile Club d’Italia a Regione Sardegna, pro její debut v Extreme E.

Američanka v raných fázích své kariéry odjela spoustu rallye, rallycrossu a off-roadového původu a po zbytek sezóny, počínaje dalším kolem šampionátu na Sardinii, bude za volantem jezdit s kolegou Timem Scheiderem. Block nahradí Christine GZ v týmu po zbytek sezóny.

Lia již prokázala obrovský potenciál a nemá málo zkušeností ze světa rychlých kol, protože začala svou závodní kariéru v motokárách. Block od té doby předvedla své dovednosti v off-roadových závodech a závodila v Nitrocross NEXT spolu se svými výkony v American Rally Association Championship, které přinesly vítězství ve třídě a šesté místo v celkovém pořadí 2023.

„Jsem nadšená, že budu debutovat v Extreme E v příštím víkendu v Sardinii při Island X Prix.

Je to obrovská příležitost závodit pro Carl Cox Motorsport a nemůžu se dočkat, až sednu za volant a vyjedu na trať. Chci pro tým udělat maximum a dosáhnout dobrých výsledků.

Opravdu se těším na práci po boku Tima [Scheidera], kterého znám léta, a zbytku týmu – bude to můj první závod mimo USA a proti tolika velkým jménům v Americe, ale těším se na výzvu a už chci začít.“