Lotus Eletre bude autonomní, jde do boje s Teslou

Lotus Eletre se podle nové zprávy britského AutoCaru zaměřuje na autonomii úrovně 4. Lotus věří, že autonomie úrovně 4 bude na Eletre možná díky integrovaným senzorům lidar. Pro informaci, Tesla je v současné době na úrovni 2 autonomie. To znamená, že jeho vozidla mohou jednat autonomně, ale řidiči musí stále držet ruce na volantu a být připraveni okamžitě převzít řízení.

Jak si možná vzpomínáte, v roce 2021 se Tesla rozhodla snížit náklady tím, že se pro svůj asistenční systém řidiče spoléhala pouze na kamery, nikoli na radar. Mnoho odborníků z oboru se domnívá, že tento krok zadržel Teslu, přičemž konkurenční značky, jako je GM, jsou nyní pravděpodobně lepší, pokud jde o autonomní řízení, díky kombinaci radaru a kamer.

Generální ředitel divize Lotus Robotics, Li Bo, nedávno mluvil o tom, jak rád měří úspěch, pokud jde o technologii samořízení. Bo preferuje „hands-off“ přístup, který vidí, jak daleko může vozidlo jet bez jakéhokoli lidského zásahu. V současné době mohou testovací verze Eletre ujet více než 60 kilometrů ve smíšených podmínkách bez zásahu.

Eletre, který je nyní v prodeji v Číně, bude neustále zlepšovat svou autonomii díky aktualizacím OTA (Over-The-Air). Je možné, že v době, kdy v roce 2024 dorazí do USA, bude mít samočinné řízení. Lotus chce, aby měl Eletre různé autonomní chování pro různé řidiče. To znamená, že pomalejší řidiči budou mít uvolněnější autonomní zážitky, zatímco dychtivější zákazníci si budou moci častěji užívat rychlé zrychlení Eletre.