NIO začalo s dodávkami luxusního SUV EC7

Dodávky SUV ve stylu kupé od NIO, EC7, byly oficiálně zahájeny. EC7 je zatím v prodeji pouze v Číně, ale očekává se, že se do Evropy dostane během několika měsíců. Luxusní SUV je jedním z nejvíce aerodynamických vozů na prodej s koeficientem odporu vzduchu pouhých 0,23 Cd.

EC7 je k dispozici s možností výběru mezi 75 kWh, 100 kWh nebo 150 kWh baterií. Mějte na paměti, že hodnoty CLTC jsou obvykle o 30–40 % vyšší než rozsahy EPA.

EC7 začíná v Číně na ekvivalentu 1000 000 korun. EC7, konkurent Polestar 3, je standardně dodáván s panoramatickým střešním oknem, světlomety Smart Matrix LED s LiDAR a 16palcovou centrální obrazovkou infotainmentu. Špičkový dvoumotorový AWD EC7 produkuje 643 koní a dokáže sprintovat z 0-100 kilometrů za pouhých 3,8 sekundy.

Kromě EC7 prodává NIO také luxusní sedan ET7 a konkurenční model 3 ET5. Mezi další modely patří crossover EC6 a SUV ES8 v plné velikosti.

NIO se v Evropě rychle rozšiřuje. Čínská automobilka původně zahájila prodej v Norsku v roce 2021 a od té doby se rozšířila do Německa, Nizozemska, Dánska a Švédska. Později v tomto roce se NIO spustí ve Velké Británii. Mezitím chce automobilka údajně vstoupit do USA v roce 2025.

Bude zajímavé sledovat, zda NIO uspěje na americkém trhu, přičemž čínské značky mají v USA tendenci bojovat, pokud nejsou maskovány dotacemi. Například Geely dosahuje silných prodejů v USA prostřednictvím Volvo/Polestar.