Ticktum sestřelil kandidáta na titul Dennise, Brit možná přijde o titul

Jake Dennis jel těsně mimo první desítku a zastínil bodovaného lídra Pascala Wehrleina poté, co se oba hlavní protagonisté kvalifikovali v pořadí pro sobotní závod vzadu.

Když zamířil do zatáčky 1 těsně před polovinou vzdálenosti, Ticktumův stroj NIO 333 se silně dotkl zadní části Dennisova vozu Andretti, což způsobilo jeho značné poškození.

To se projevilo v pravotočivé zatáčce 3, kdy Dennis ztratil záď při brzdění a opřel se o Wehrleina, než zastavil vlastní vůz na trati, což vedlo k Safety caru.

Wehrlein byl schopen pokračovat i přes kontakt s Dennisem a skončil sedmý, zatímco Ticktum skončil 14.

„Dva závody si teď jen jedu vlastní závod a pak nějaký trumbera 100 metrů za mnou zapomene zabrzdit a narazí do mě,” řekl Dennis, který je nyní v průběžném pořadí 24 bodů za Wehrleinem.

„Je to typické, nevím, co jiného můžu dělat, nevím, co myslel. Viděl jsem onboard a je to jako by byl ve svém vlastním malém světě. Jsem na Dana dost naštvaný.

Bolí to hodně. Já a tým trávíme týden kompletní přípravou mimo domov a veškerou prací v zákulisí předtím, jen aby nějaký hajzl zapomněl zabrzdit. Je to směšné.”

Uživatel Gazou na Twitteru: „L’abandon de Dennis, c’est Ticktum qui a tenté de la luge ! https://t.co/VngoVNveiI“ / Twitter

Ticktum později přijal odpovědnost za kolizi.

„Prostě to nepřestalo. Tento betonový povrch, který byl položen před závodním víkendem – když je na něm trochu gumy, je to v pořádku, ale pokud jste mimo stopu…

Chci říct, brzdil jsem ještě dříve než auto, které jsem se snažil předjet, a prostě to nezastavilo.

Samozřejmě v kombinaci se skutečností, že je více nečistot mimo okruh. Za celou svou závodní kariéru jsem nic takového nepoznal, prostě se to na trati nezměnilo. Samozřejmě, že když ho (Dennise) uvidím, omluvím se, protože jsem to samozřejmě vůbec neměl v úmyslu.”