Elektrický Volkswagen Passat ve výrobních plánech? Automobilka tajně testuje

Očekává se, že Volkswagen uvede na trh zcela nový elektrický sedan někdy v roce 2023 na základě platformy MEB, která je základem všech jejích elektrických modelů. Zatím nevíme, jak se bude vozidlo jmenovat, pravděpodobně bude opět souviset jeho název s označením ID, ale víme, jak vypadá.

Tento lehce maskovaný prototyp vypadá velmi jako čínský Passat, ale když se podíváte pozorněji, začnete si všímat, že mnoho detailů je falešných. Světlomety se například zdají být ve tvaru Passatu, ale ve skutečnosti jsou to nálepky, které zakrývají skutečný vzhled

Prototyp se také tváří, že má falešnou mřížku, jen velký kus matného černého vinylu, přes který prochází několik vodorovných pruhů, ale ve skutečnosti v této oblasti nemá žádný otvor – žádný Volkswagen s odznakem nemá mřížku.

Pokud jde o jeho hnací ústrojí, víme, že se bude jednat o vozidlo s pohonem zadních kol, ale budou k dispozici některé varianty pohonu všech kol. Pokud Volkswagen prodloužil rozvor u ID.3 a ID.4, pak bude také schopen vložit větší baterii.

Před debutem vozidla v roce 2023 se Volkswagen pravděpodobně představí na konci roku 2022 a možná bude vyroben i odhalen koncept.