Formule E má před sebou druhý víkend, tentokrát se pojede double header

Formule E je připravena na další pokračování, tentokrát nás čeká Diriyah E-Prix 2024.

Diriyah Street Circuit, kousek od saúdského hlavního města Rijádu, má před sebou víkend se dvěma závody.

Mexico City hostilo fantastický začátek sezóny pro Pascala Wehrleina z TAG Heuer Porsche – Němec přeměnil pole position ve své páté vítězství ve Formuli E. Wehrlein má v Mexiku silnou bilanci.

Wehrlein a Porsche zvolili jinou strategii než jejich soupeři, přičemž vítěz závodu na začátku E-Prix rychle za sebou vzal oba své ATTACK MODE.

„Určitě jsem měl dobrý pocit a už během testování na konci minulé sezóny bylo jasné, že jsme udělali nějaké kroky vpřed. Mexiko je pro nás vždy nějak speciální trať, proto jsem trochu opatrný s tím vším! Ale doufám, že tento výkon potvrdíme v kvalifikaci a také na dalších tratích.”

Wehrlein tedy vede mistrovství světa jezdců před Sebastienem Buemim a v první šestce průběžného pořadí je pouze Němec s pohonnou jednotkou Porsche. Buemi a Nick Cassidy na třetím a čtvrtém místě a Mitch Evans na pátém místě jsou poháněni pohonnou jednotkou Jaguar v podobě zákaznického týmu Envision Racing nebo ve složení tovární stáje Jaguar TCS Racing.

Úřadující šampion Brit Jake Dennis na Andretti se na startu propracoval na konečné deváté místo a body ze 14. místa poté, co udělal chybu v kvalifikaci.

Saúdská Arábie hostí noční závody Formule E od jejich prvního vystoupení v sezóně 7. V sezóně 10 bude okruh opět osvětlen.

„Miluji závodění v Saúdské Arábii – trať je úžasná,“ řekl šampion šesté sezóny Antonio Felix da Costa, TAG Heuer Porsche. „Byl jsem tam prvním vítězem v páté sezóně a mám skvělé vzpomínky.

Vzhledem k tomu, že se jedná o noční závod, vaše tréninky a kvalifikace se odehrávají ve dne a pak závodíte v noci. Teploty se mění spolu s povrchem trati. Vaše vnímání se také mění s měnícími se stíny. Vyžaduje to trochu adaptace a tréninku pro oko, ale miluji různé proměnné a rozhodně to vytváří lepší show pro fanoušky. Je velmi cool tam závodit a je skvělé to sledovat.”