Formule E spouští virtuální šampionát, připojí se i český reprezentant Štefanko

Formule E: Accelerate představí 24 nejrychlejších sim závodníků, kteří se postaví proti sobě ve vysoce nabité šestizávodní bitvě. Všichni budou závodit s virtuálními monoposty GEN2 na hře rFactor2.

Stejně jako v soutěži Race at Home Challenge, která probíhala loni na jaře, tak i zde se Formula E ponoří do virtuálního světa. Tentokrát budou závodníci čelit novým náročným funkcím tím, že budou muset poprvé zvládnout řízení energie a ATTACK MODE, čímž se online konkurenti ještě přiblíží všemu, čemu čelí závodníci v reálném šampionátu.

Fanoušci tak uvidí soutěz v podobě šesti závodů, která začíná na konci ledna a končí v březnu na Grand Final s dvojnásobnými body pro sim závodní hvězdy. Virtuální závody se budou konat na místech, které známe z reálného prostředí, jako je například berlínské letiště Tempelhof, Hong Kong Harbourfront a Red Hook City v New Yorku.

24 Esportových hráčů bude také usilovat o částku ve výši přibližně 2 500 000 milionů korun a reálné svezení s monopostem Gen2 během některé z vybrané E-Prix!

Mezi ty nejlepší se připojí i český závodník Martin Štefanko, který usedne do virtuálního kokpitu továrního týmu Jaguaru. Mladý Čech má už na svém kontě starty v F1 Esports pro tým Haas F1, aktuálně patří do sestavy Williams Esports.