Gen2 EVO: Formule E představila monopost pro 7. a 8. sezonu

Formule E v úterý ukázala světu nový svěží facelift současného vozu druhé generace, který se na trati objeví už v příští sezoně. Kompetentní vyslyšeli prosby fanoušků a provedli poměrně razantní změny.

Na zadní části přibyla tzv. “žraločí ploutev”, která se objevila také na vozech formule 1, a také dvě “pacičky” nad zadními koly. Tyto dvě novinky by však údajně neměly nijak vylepšit aerodynamiku, mají totiž údajně plnit jen estetickou funkci.

Vpředu zmizely oblouky nad koly a přední přítlačné křídlo má nový profil. Drobnou úpravou rovněž prošla i část šasi za předními koly.

“Už auto Gen2 je vnímané jako jedno z nejatraktivnějších závodních aut na světě. Jak už napovídá název, je Gen2 EVO evolucí tohoto nezaměnitelného vzhledu,” uvedl předseda formule E Alejandro Agag, jehož slova cituje portál eformel.de. “Stejně jako u vozu první generace, je karoserie přepracovaná tak, aby auto působilo ještě elegantněji a agilněji.”

“Toto auto navždy vejde do historických kronik jako vůz, ve kterém byl korunován první mistr formule E. Futuristický design zase zdůrazňuje, že formule E je kategorie pro inovace – jak technologické, tak optické,” uzavřel Španěl.

Prezident Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt zdůrazňuje, že přes prozatím poměrně krátkou historii šampionátu udělali po technologické stránce obrovský krok kupředu: “Ačkoliv je formule E teprve ve své šesté sezoně, tak ušla dlouhou technologickou cestu, ze kterého mohou profitovat všichni účastníci provozu.”