Haomo.AI prezentuje autonomní generativní model

Haomo.AI, čínská společnost zabývající se technologií AI, spustila „DriveGPT“, autonomní generativní rozsáhlý model.

Zhang Kai, předseda startupu, který podporuje automobilka Great Wall Motor, prohlásil, že nastala skutečná éra umělé inteligence a generativní velké modely budou klíčem k rozvoji autonomního řízení.

Gu Weihao, generální ředitel Haomo.AI, oznámil, že DriveGPT může vylepšit kognitivní rozhodovací model autonomního řízení prostřednictvím posílení učení z lidské zpětné vazby (RLHF) začleněním skutečných dat o lidském řízení.

DriveGPT má v současné době tři primární funkce: generování více sekvencí scén současně, předpovídání budoucích trajektorií vozidel a vytváření rozhodovacích řetězců. S jednotným generativním rámcem může provádět různé úkoly od plánování a rozhodování až po dedukci.

„Očekává se, že rok 2023 bude rokem rychlého růstu pro průmysl inteligentních řidičů,“ uvedl Zhang.

„Produkty inteligentního řízení zažijí od letošního roku prudký nárůst. Hlavní hráči v oboru, jako je Huawei a XPeng, uvádějí své produkty jeden po druhém. To znamená, že řízení s podporou městské navigace bude pro uživatele dostupnější.“

Kromě toho se řada produktů pro chytré řízení rozšíří o modely vozů střední až nižší třídy, přičemž se posílí automatická logistika v supermarketech a expresní doručovací služby.

Zhang předpovídá, že do roku 2025 bude mít více než 70 % osobních automobilů pokročilé asistenční systémy pro řidiče. Odvětví autonomního řízení se v současnosti posouvá z éry řízené softwarem s omezenými daty a modely do éry řízené daty, která se vyznačuje rozsáhlými datovými a parametrickými modely. Měření frekvence používání a spokojenosti uživatelů jako takové bude rozhodující při určování konkurenceschopnosti produktů pro inteligentní řízení.