BMW mělo dvojnásobný nárůst prodejů elektrických modelů

BMW Group vykázala v prvním čtvrtletí roku 2023 významný nárůst globálního prodeje plně elektrických vozidel (+83,2 %). Celkově BMW Group dodala zákazníkům v prvních třech letech celkem 64 647 plně elektrických vozů BMW a MINI. Značka BMW dokázala v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobit svůj prodej plně elektrických vozů, přičemž zákazníkům bylo dodáno 55 979 kusů (+112,3 %).

„Naše silná produktová řada nadále inspiruje naše zákazníky po celém světě. Zejména naše plně elektrická vozidla těží z vysoké poptávky po celém světě. Podařilo se nám tedy udržet dynamické tempo náběhu naší elektromobility v prvním čtvrtletí,“ řekl Pieter Nota, člen představenstva BMW AG, zodpovědný za zákazníky, značky a prodej.

„BMW Group je na cestě k mírnému růstu prodejů v celém roce 2023. Hlavními tahouny růstu v roce 2023 budou plně elektrická vozidla a modely z prémiového segmentu vyšší třídy – jako nové BMW i7*, nové BMW 7 řada, BMW XM* a aktualizované BMW X7,“ pokračoval Nota.

BMW Group dodalo zákazníkům po celém světě v prvním čtvrtletí letošního roku celkem 588 138 vozů BMW, MINI a Rolls-Royce (-1,5 %). Důsledky ustupující vlny koronaviru v Číně a její dopad na ekonomické prostředí jsou stále zřetelně pociťovány ve všech průmyslových odvětvích. BMW Group očekává, že se čínská ekonomika v průběhu roku stabilizuje. Prodejní situace v USA se v současnosti zdá být robustní. V Evropě prodeje BMW Group mírně poklesly oproti předchozímu roku, zejména kvůli zákazu exportu a výroby pro ruský trh. Celosvětově však byl v březnu patrný jasný vzestupný trend.

S vyhlídkou na ziskový růst v dosud náročném podnikatelském prostředí a s velmi dynamickým nárůstem prodejů elektrických vozidel je BMW Group přesvědčena o roce 2023. To je podpořeno celkově silnou knihou objednávek. BMW Group očekává v roce 2023 mírný růst dodávek zákazníkům po celém světě v segmentu Automotive.

BMW Group rovněž očekává pozitivní dynamiku na high-end trhu – kde společnost plánuje růst ve středním dvouciferném procentuálním rozsahu. Díky lokalizaci verze BMW X5 s dlouhým rozvorem v Číně má nyní BMW Group další kapacitu pro rodinu X.

S uvedením nového BMW i5 v letošním roce nabídne BMW Group v každém hlavním segmentu svého podnikání alespoň jeden plně elektrický model a v nadcházejících letech očekává strmou trajektorii růstu: do roku 2024 bude alespoň jeden z pěti nová vozidla společnosti by měla mít plně elektrický pohon; do roku 2025 by mělo být každé čtvrté nově dodané vozidlo BEV a do roku 2026 asi každé třetí. BMW Group věří, že s tím, jak se NEUE KLASSE rozvíjí se svým působivým produktem, má potenciál dále urychlit pronikání e-mobility na trh.