Honda pracuje na elektrických motocyklech

Dne 12. prosince 2022 uspořádala společnost Honda Motor Company tiskovou konferenci, na které diskutovala o plánech Honda Racing Corporation pro nadcházející sezónu 2023. Jak motocyklové, tak automobilové závodní seriály a týmy byly tématy diskusí, ale zastrčený mezi druhem diskuse o motorsportu, kterou by závodní fanoušci pravděpodobně očekávali, byla jedna obzvláště zajímavá maličkost.

Pokud si již dlouholetí pozorovatelé Hondy něčeho pravděpodobně všimli, pak je to to, že společnost ráda spojuje své úsilí tam, kde a kdy to má smysl. Uspět ve více oblastech je skvělé, jistě, ale nebylo by lepší, kdyby vaše různé paže mohly sdílet znalosti a vzájemně se posilovat?

Honda se motoristickému sportu věnuje prakticky od počátku své existence. Motocyklové závody má v DNA. Koncem roku 2022 Honda velmi veřejně informovala o svém úsilí vyvinout elektrická vozidla v různých segmentech, včetně motocyklů.12. prosince 2022, máme první oficiální zprávu, že aktivně vyvíjí technologii elektrických motocyklů pro závodění.

Honda neposkytla mnoho podrobností o tomto vývoji, což není příliš překvapivé. Oznámení mělo koneckonců diskutovat především o závodních plánech pro rok 2023, a i když bude pravděpodobně v průběhu roku pracovat na vývoji svých elektrických závodních strojů, pravděpodobně se zatím nezúčastní žádných závodů.

Zde je to, co ve svém projevu řekl ředitel Hondy a výkonný ředitel Shinji Aoyama:

„Mezitím má Honda další kritické poslání v oblasti motoristického sportu. Je to realizace uhlíkové neutrality. Honda již prováděla výzkum a vývoj technologií pro uhlíkovou neutralitu a aktivně využívala pole motoristického sportu. Od nynějška budeme dále zlepšovat naše iniciativy k praktickému využití těchto technologií v našich závodních aktivitách. Navíc, počínaje motocykly, prozkoumáme možnosti zavedení elektrifikovaných vozidel do skutečných závodů, kde soutěžíme.”