Jaguar: Pokud začneme hned vyhrávat, bude něco špatně se samotnou formulí E

Jen pár dní před startem třetí sezony šampionátu elektricky poháněných formulí se Jaguar vyjádřil, že vyhrát hned první závod by vlastně nebylo správné. Znamenalo by to totiž, že s šampionátem není něco v pořádku.

Seriál získal pozornost velkých jmen z oblasti automobilismu. Renault, Citroën, Jaguar, BMW… Jaguar vstupuje do šampionátu dokonce rovnou jako tovární tým.

Seriál formule E počínaje druhou sezonou 2015/16 otevřel prostor pro vývoj vlastních elektromotorů. To podle Jaguaru dalo veškeré konkurenci roční náskok. (V první sezoně byly nasazeny standardní motory dodané vedením šampionátu.)

“Pokud bychom (tedy) vyhráli hned na začátku, aniž bychom si tu sérii před tím vyzkoušeli, indikovalo by to něco špatného na celém šampionátu,” řekl šéf programu automobilky Jaguar Craig Wilson. “V seriálu je velká konkurence, je nám jasné, že musíme odvést obrovský kus práce, abychom se stali hodnotným členem skupiny. To nás velmi motivuje, ale cílem pro první závody je spolehlivost a solidní výkonnost.”

Jaguar bude ve svých začátcích ve formuli E velmi opatrný. Jeho účast ve vrcholovém seriálu motorsportu F1 v letech 2000 až 2004 byla jasným propadákem.

“Všem je jasné, že se budeme během první sezony hlavně učit,” řekl šéf týmu James Barclay. “Jsme natolik zkušení, že očekávání dominantních výsledků od prvního závodu je lehkomyslné.”