Mercedes provokativně hlásá: Máme místo ve formuli E

Dominuje ve formuli 1, ale pokukuje po elektrických formulích. Mercedes. Automobilka oznámila, že podepsala dohodu s vedením seriálu, která jí zajišťuje místo v šampionátu v jeho páté sezoně 2018/19. Po automobilkách Citroën, Renault, Jaguar, Audi a BMW je to další velké jméno. Velké firmy jsou do šampionátu zapojeny přímo nebo zprostředkovaně přes partnerské soukromé týmy.

“Elektrifikace bude ve světě automobilismu hrát obrovskou roli,” řekl šéf Mercedes-Benz Motorsport a také ředitel týmu F1 Toto Wolff. “Závodění vždy fungovalo jako vývojová platforma pro oblast motorů, a to je přesně to, co udělá šampionát formule E zajímavý do budoucna.”

Dalšími velkými jmény, která jednají s vedením seriálu formule E o účasti, jsou Nissan, Volvo/Polestar, Porsche a Mugen.

V současné době v seriálu startuje 10 týmů. Pro pátou sezonu existuje plán rozšířit počet týmů na dvanáct.

Od páté sezony 2018/19 bude akumulátorové systémy dodávat společnost McLaren Applied Technology. V současně době je to Williams.

Mercedes oznámení o dohodě intenzivně propagoval na svém webu a sociálních sítích. Je zřejmé, že jde o určité gesto na adresu vedení formule 1. Tomu chce dát provokativním způsobem najevo, že existují jiné atraktivní platformy, kde se může dvojnásobný držitel titulu mistra světa technologicky angažovat.