Jeep plánuje několik nových modelů

Rok 2025 bude pro Jeep velkým rokem. V prodeji budou dvě baterie s elektrickým pohonem a větší řada plug-in hybridů. Nový generální ředitel Jeepu Antonio Filosa informoval média o plánech společnosti na nadcházející rok a její strategii zvýšit svůj podíl na trhu.

Jeep Wagoneer S se začne vyrábět ve druhém čtvrtletí tohoto roku a poté se začne prodávat ve 3. čtvrtletí pro krátkou sérii modelového roku 2024. Po uvedení na trh to bude nejrychlejší Jeep všech dob a zrychlí na 100 kilometrů za hodinu za méně než 3,5 sekundy.

Wagoneer S má 600 koní a jezdí na škálovatelné platformě STLA Large Stellantis, stejně jako nový Recon, který by měl být uveden na trh do konce roku. Jeep neposkytne konkrétní data pro výrobu a příchod Reconu, ale bude mít svůj první úplný prodejní rok v roce 2025 spolu s Wagoneerem S.

Nabídka 4xe plug-in hybridů značky Jeep se příští rok rozroste. Jedním z modelů, který pravděpodobně dorazí, je již dříve oznámený Gladiator PHEV, přičemž Jeep plánuje uvedení pěti nových modelů nebo aktualizovaných variant v roce 2025. Přepracovaná řada je součástí strategie značky zvýšit svůj podíl na trhu v USA po pěti po sobě jdoucích letech poklesu prodejů.

Jeep již pokládá základy pro úspěšný rok 2025. Pro rok 2024 snížil ceny několika modelů, včetně Grand Cherokee a nedávno aktualizovaného Gladiatoru, a integruje Wagoneer a Grand Wagoneer do značky Jeep. Wrangler také dostal aktualizaci pro tento modelový rok. Filosa také implementovala nový tým pro zlepšení kvality a snížení nákladů.