Lamborghini bude vyrábět hybridy, poté elektromobily

Italský výrobce superaut konečně otevírá dveře k elektrifikaci své řady.

Elektromobil je realita, která se časem dostane ke všem výrobcům automobilů na světě. Někteří jsou tomuto řešení mobility již plně oddáni, jiní jsou poněkud zdrženlivější, ale všichni vědí, že pokud budou chtít vozidla v nadcházejících desetiletích uvádět na trh, je to budoucnost.

V květnu roku 2021 představilo Lamborghini svůj plán nazvaný „Direzione Cor Tauri“ směrem k elektrifikaci a nabídlo nám několik vodítek o okamžiku, kdy uvidíme první model značky se 100% elektrickým pohonem. Tyto plány zahrnují cíl dekarbonizace budoucích modelů Lamborghini a závodu Sant’Agata Bolognese.

Ale přesto je u Lamborghini jasné, že i přes tuto důležitou změnu v pojetí mobility neztratí svou podstatu. Během procesu elektrifikace produktu se značka zaměří na identifikaci technologií a řešení, které zaručují maximální výkon a jízdní dynamiku, které představují tradici značky.

Plán lamborghini směrem k elektrifikaci jeho řady automobilů a dekarbonizaci jeho výrobního závodu představený v květnu je rozdělen do tří fází.

První z těchto fází zahrnuje roky 2021 a 2022 a je považována za poctu spalovacímu motoru. Bude se vyznačovat vývojem spalovacích motorů pro verze, které vzdávají hold slavné historii značky a ikonickým produktům minulosti i současnosti, ale vždy pod popudem vizionářského ducha, který charakterizuje Lamborghini.

Druhá fáze bude dokončena do konce roku 2024. Firma doufá, že svůj první sériově vyráběný hybridní model představí v roce 2023, přičemž na konci následujícího roku bude celá řada produktů značky elektrifikována.

Cílem Lamborghini v této fázi je snížit emise CO2 o 50 % do začátku roku 2025. Nakonec, třetí fáze tohoto plánu zasahuje do posledních let tohoto desetiletí. Dynamika ve druhé části dekády bude věnována elektromobilům s cílem v budoucnu představit čtvrtý model v nabídce. V těchto posledních letech roku 2020 bude oznámeno první 100% elektrické Lamborghini v historii.