Lotterer po náročném úvodu konečně na pódiu. Jel chytře, chválí Lindesay

Německý závodník prožil naprosto katastrofální vstup do sezony, jelikož v prvních pěti závodech nezískal ani bod. Ještě po sobotním závodě ve Valencii figuroval v tabulce na posledním místě s nulou na kontě. To se však o den později změnilo, když dokončil na stupních vítězů.

André Lotterer byl jako jediný závodník ještě po sobotní ePrix bez bodů, to se však v neděli změnilo. “Jsem velmi rád za pódiové umístění – konečně první body. Dnes jeli všichni celkem civilizovaně – i já. Ukázali jsme, že dokážeme podat dobrý výkon i na takto netypické trati pro formuli E. Na jedno kolo jsme byli tuto sezonu pokaždé rychlí. Tentokrát jsme v závodě dokázali, že jsme také efektivní. Opravu věřím, že byl konečně led prolomen.”

Zatímco na neděli bude vzpomínat v dobrém, tak sobotu si za rámeček nedá. Ačkoliv se kvalifikoval na solidním pátém místě, tak závod byl katastrofální. Při překonávání Sébastiena Buemiho příliš riskoval a Švýcarův nissan roztočil. Později vytlačil z trati při vzájemném souboji Edoarda Mortaru, za což dostal penalizaci odsunu tří míst na startu nedělního závodu. Přestože dokončil na čtvrtém místě, tak profitoval z penalizace Normana Nata a mohl se tak radovat z prvního letošního pódia a prvních bodů.

Lotterer “jel chytře”, Wehrlein se trápil

Výkon svého svěřence si pochvaluje šéf Porsche Amiel Lindesay: “Je to fantastický výsledek pro tým a samozřejmě pro Andrého. Doposud měl náročnou sezonu. Dnes jel velmi chytře, efektivně, a jsem si jistý, že pojedeme na této úrovni i v nadcházejícím závodě.”

Naopak druhý pilot Porsche Pascal Wehrlein se trápil a do cíle dojel až osmnáctý. “Pascal měl především problémy s vyvážením auta poté, co byl v kvalifikaci opět velmi silný,” popisuje Lindesay, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Prošetříme to, abychom byli v Monaku opět vpředu.”