Maserati by mohlo vstoupit do formule E

Maserati se blíží k rozhodnutí, které může vést k tomu, že se pustí do programu formule E v éře Gen3. Zdá se, že rozhodnutí o závodění značky Stellantis ve formuli E má být učiněno začátkem nového roku a že Maserati by mohlo vstoupit již v roce 2023.

Několik zdrojů tvrdí, že by se italská značka mohla připojit k další skupině DS Automobiles ve formuli E, přičemž kladné rozhodnutí vypadá pravděpodobněji.

Ačkoli je nepravděpodobné, že by vstoupila jako plnohodnotný výrobce pohonných jednotek proti sesterské značce DS, teoreticky by tak mohla učinit, přestože registrace statusu výrobce již dávno uplynula. To by však bylo až od sezóny 2024.

Kromě toho je aktuálně k mání také 12. týmová licence. Týká se to slotu, kterého se Audi vzdalo, protože německý výrobce na začátku roku 2021 předal práva na něj zpět formuli E, několik měsíců poté, co výrobce oznámil svůj odchod ze šampionátu.

Maserati má vyhrazený program elektrických silničních vozů, který je známý jako koncept Folgore. V přípravě je také elektrická verze nového supersportovního vozu Maserati MC20, jehož původní verze používala 3litrový přeplňovaný motor V6.

Pokud by Maserati vstoupilo do formule E, bylo by to poprvé, kdy byla italská značka viděna v mezinárodní soutěži monopostů od roku 1960, ačkoliv přestala vstupovat do továrního týmu na konci sezóny 1957, kdy Juan-Manuel Fangio získal svůj pátý titul ve formuli 1.