McMurtry Speirling by mohl být legálním v běžném provozu

McMurtry Speirling je velmi zvláštní, velmi rychlý čistě elektrický jednomístný prototyp, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km za hodinu za přibližně 1,5 sekundy díky elektrickému pohonu o výkonu 1000 koní a vzácnému systému ventilátoru, který efektem přímo “přisaje” vůz k asfaltu.

Loni překonal rekord Goodwood Festival of Speed ve stoupání do vrchu a v nedávném videu zveřejněném Carwow se ukázal být rychlejší než vůz formule 1, takže není pochyb o tom, že je rychlý.

Britský startup v podobě Speirling Pure již ohlásil limitovanou produkci pouze na trati, ale co varianta legální pro silniční provoz?

Aby Autocar odpověděl na otázku, hovořil s výkonným ředitelem McMurtry Automotive Thomasem Yatesem, který řekl, že plně elektrický jednomístný vůz pro silniční provoz je životaschopný, ale kolem inovativního systému ventilátorů existují problémy se zákony.

„Technicky neexistují žádná omezení. Mohlo by být použito na silnici, ale bylo by skvělé neoznačit to jako něco, co chtějí regulátoři regulovat.”

V loňském roce výrobce Speirlingu uvedl, že plánuje uvést na trh legální variantu, která by si zachovala poměr výkonu k hmotnosti prototypu 1000 koní na tunu a 60 kilowatthodinovou baterii.

Časová osa pro silniční McMurtry Speirling nebyla poskytnuta, ale Yates řekl, že nedávno oznámený Speriling Pure pouze pro trať se dostane k zákazníkům v příštích 18 až 24 měsících.