Mercedes přijíždí do nové destinace formule E jako lídr obou šampionátů

Podobně jako loni, tak i letos je zatím šampionát formule E hlavně v režii Mercedesu. Německá stáj bude v příštím roce nahrazena McLarenem, ale přesto se zde stále pracuje naplno.

Stoffel Vandoorne přijíždí jako lídr šampionátu se 111 body, zatímco Edo Mortara jich má na svém kontě 99.

„Nové město, nový okruh. Jakarta je pro každého trochu neznámá veličina, ale já rád objevuji nové koleje. Je to vždy vzrušující. Líbí se mi výzva, když přesně nevíte, co očekávat. Také si myslím, že v takových situacích jsme silní jako tým. Jsme dobře připraveni, víme, co je možné, a teď to musíme využít v náš prospěch.

Minule jsme měli dobrý závod a cílem je samozřejmě pokračovat ve stejném duchu, aniž bychom příliš zvyšovali očekávání. V vůz plně věřím a naše závody byly obecně dobré; takže to je opět cíl tohoto víkendu, mít dobrý závod,” říká Vandoorne.

„Jet do Jakarty s důvěrou z velmi úspěšného víkendu v Berlíně je skvělý pocit. Berlín byl pro tým dalším krokem správným směrem – závodní víkend, ve kterém se zdálo, že jsme našli tempo, o kterém víme, že jsme schopni dosáhnout. V závodění však nemůžete nic považovat za samozřejmost a vždy se musíte ujistit, že zůstanete nad věcí. Zvlášť, když stojíte proti tak tvrdé konkurenci, jako je v mistrovství světa formule E.

Abychom nám pomohli udržet nohy pevně na zemi, tento závodní víkend téměř přichází v ideální čas. Jakarta je nová trať, nová výzva pro každého; takže vše bude o přizpůsobivosti. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom patřili mezi ty, kteří se učí nejrychleji, a zavedeme tato učení za pochodu. Nejen, že nová trať bude výzvou zde v Jakartě, velkou roli ve výzvách, kterým budeme čelit, bude hrát také zdejší klima. Jednoduše řečeno: jedinečný závodní víkend v kalendáři závodů 2021/22.

Je skvělé být zpět na asijském kontinentu – a bude fascinující vydat se na tuto novou trať!,” říká Ian James, šéf týmu Mercedes.