Nabídku eSportů nově rozšíří Le Mans, svůj tým uvede i Fernando Alonso

Nová iniciativa odvětví eSport uvedla další závodní sérii – Le Mans eSport Series. Závodit se bude na slavných tratích ve Spa, Silverstone nebo Fuji. Své týmy do boje vyšle Fernando Alonso nebo Jean-Éric Vergne.

O tom, že je eSport na vzestupu, není pochyb. Dokládá to nejen zájem dospívající veřejnosti, ale i nejnovější předpovědi specialistů na toto odvětví. Podle nich mají příjmy v roce 2020 dosahovat výše 1,5 miliardy dolarů ročně. Jen pro srovnání, v minulém roce tato čísla dosahovala sotva poloviny.

A dost pravděpodobně jim v tom napomůže i nově představená profesionální série Le Mans. Ta se bude pro účastníky šampionátu sestávat z šesti podniků. Na start sezóny, respektive její kvalifikace, se může postavit prakticky kdokoli – amatér, profesionál nebo úplný začátečník.

A kde se elitní hráči utkají o premiérový titul? Pochopitelně jen na těch nejatraktivnějších tratích jako je Spa, Silverstone nebo Fuji. Vyvrcholení pak proběhne kde jinde, než v samotném dějišti slavného závodu 24 hodin Le Mans.

Čtěte také: AŽ ALONSO VŠECHNY TY TITULY ZÍSKÁ, ČEKÁME JEJ VE FORMULI E

Svůj tým FA Racing G2 do boje vyšle i dvojnásobný mistr světa vozů F1 a letošní vítěz nejslavnějšího vytrvalostního závodu Fernando Alonso, který se po sezóně loučí s královnou motorsportu. K uvedení Le Mans eSeries dodal: „Možnosti tohoto odvětví jsou neomezené. Pravděpodobně jsme ještě nedosáhli vrcholu, nadále bude probíhat objevování nových možností této platformy.“

„eSport je realita. Už to není jen hra nebo fantasy. Je to platforma, která funguje nejen pro hráče, ale i profesionální závodníky. Simulátory jsme využívali po mnoho let, studovali jednotlivé okruhy, vyvíjeli auta. Motorsport má fantastickou fanouškovskou základnu, která miluje to, co my děláme. A oni to vlastně dělají taky, jen trochu jinak. Ne lépe, ale ani hůře,“ nechal se slyšet Fernando Alonso.

Více informací o šampionátu najdete zde.

Až se to bude hodit, F1 chce přejít na elektrické pohony, ale nemůže! Formule E má exkluzivitu do roku 2039

Foto: Le Mans Esport Series