Nákladní dron VoloDrone unese až 200 kilogramů

Společnost Volocopter připravuje nákladní dron VoloDrone. Vzdušnou přepravu velkého nákladu o hmotnosti až do 200 kilogramů zajistí 18 vrtulí, se kterými dron létá. Elektrický letoun může být ovládaný lidskou obsluhou na dálku nebo by se měl dát přepnout i do autonomního režimu, pro který stačí nastavit plánovanou trasu.

Společnost Volocopter je známá především díky svému létajícímu taxi, které chce v budoucnosti zakomponovat do systému dopravy po velkých městech.

Náklady dron přenáší připevněné pod svým trupem, může být uzpůsoben k přepravě různých druhů zboží, ale také nástrojů (například postřikovačů používaných v zemědělství). Letoun VoloDrone je v mnoha ohledech podobný létajícímu taxi VoloCity, kromě podobné nosnosti může letět stejnou maximální rychlostí, která je 110 km/h. VoloDrone je schopný urazit o něco delší vzdálenost 40 kilometrů a se svými 9,2 metry na šířku a 2,3 metry na výšku se nejedná o žádného drobečka, který by doručoval drobné balíčky. Nabíjení se provádí výměnou vybité baterie za nabitou, takže postup je velmi rychlý a hotový do několika minut.