Byl zaznamenán globální pokles v prodeji elektromobilů

Ačkoliv se očekával zlom v oblasti elektronické mobility, prodeje váznou. S odvoláním na čísla „E-Mobility Sales Review“ společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) uvedl deník Echo24, že sese ve třetím čtvrtletí roku 2019 počet nových registrací bateriových elektrických vozidel globálně snížil o 2,8 procenta. Stalo se tak poprvé od roku 2014.

Propad u nových registrací plug-in hybridů však byl ještě výraznější, dle údajů se snížil o 23,8 procenta. Od července do září bylo na celém světě puštěno do provozu 312 573 elektromobilů na baterie (BEV) a 102 907 plug-in hybridů (PHEV), což je pokles o 8,8 procenta.

Hlavním důvodem je zrušení finančních pobídek čínské vlády na podporu konsolidace trhu. V souladu s tím se na největším trhu s elektronickými auty na světě snížil nákup baterií do elektroaut o 15,7 a u plug-in hybridů o 27,3 procenta. V PwC se ale očekává, že státní dotace budou mít pouze odkladný účinek v zájmu o tento typ vozidel. V takovém případě je pravděpodobné, že údaje o prodeji elektronických automobilů zase brzy vzrostou.

U nás byl naopak zaznamenám růst počtu elektromobilů:

Počty aut na elektřinu rostou