Newyorská policie odhalila ostré Mustangy Mach-E

Policejní auta v USA jsou buď velká SUV, nebo velké sedany vybavené mohutnými motory V8. Newyorská policie se ale se svým nejnovějším hlídkovým vozem vydala jinou cestou.

Ford Mustang Mach-E, který byl odhalen na autosalonu v New Yorku v roce 2022, je nejnovějším přírůstkem do řady policejních vozů NYPD. Podle NYPD je to součást přechodu agentury k ekologičtějšímu vozovému parku – iniciativa, která již začala před několika lety, kdy v roce 2020 obdržela stovky hybridních vozidel a když byla Tesla Model 3 přeměněna na policejní vůz v loňském roce.

Nejnovějším hlídkovým vozem NYPD je Ford Mustang Mach-E GT, který je poháněn dvěma synchronními motory s permanentními magnety, které jsou schopné vyvinout až 480 koňských sil a 860 newtonmetrů okamžitého točivého momentu. Má jet na čistě elektrický pohon až do vzdálenosti 435 kilometrů.

Kromě obvyklých nálepek, sirén a světel namontovaných na elektrickém crossoveru má Mustang Mach-E GT NYPD balistické dveřní panely a okenní vložky na obou předních dveřích. Přesné neprůstřelné specifikace nejsou zveřejněny.

Jednotka vystavená na autosalonu v New Yorku 2022 je pouze jednou ze 100 jednotek policejních vozů Mustang Mach-E GT, které bude NYPD používat.

Guvernérka New Yorku Kathy Hochul oznámila, že na letišti LaGuardia bude instalováno deset rychlonabíječek. Měli by být schopni nabít kompatibilní EV za méně než 30 minut.