Nissan upravil elektrickou Ariyu pro jízdu ze severního pólu k jižnímu

Elektrický crossover Nissan Ariya se vydá na velkolepou cestu po boku britského dobrodruha Chrise Ramseyho, na cestě z magnetického severního pólu na jižní pól.

Nissan říká, že to bude první plně elektrické dobrodružství na světě, kdy Ramsey a jeho tým najedou na Ariya e-4ORCE přes 27 000 kilometrů napříč několika regiony a kontinenty, při teplotách od -30 °C do 30 °C.

Chris Ramsey bude prvním člověkem, který pojede od pólu k pólu ve vozidle jakéhokoli typu, začne cestu v Arktidě a bude sestupovat přes Severní, Střední a Jižní Ameriku, než přejde do Antarktidy. Jak si dokážete představit, trasa zavede Ramseyho a jeho tým přes některé z nejextrémnějších a nejkrásnějších scenérií na světě, včetně zasněžené ledovcové krajiny, zrádných horských výstupů a rozlehlých pouštních dun.

Aby byl Nissan Ariya e-4ORCE schopen odolat extrémním podmínkám a chronickému nedostatku zpevněných silnic před námi, projde několika úpravami, včetně zakázkové robustní úpravy exteriéru sestávající z vylepšených kol, pneumatik a odpružení. Hlavní vozidlo bude doprovázet druhý upravený Nissan Ariya e-4ORCE, který bude fungovat jako podpůrné vozidlo.

Tisková zpráva Nissanu se nezabývá „drobným“ detailem, konkrétně tím, jak bude tým dobíjet baterii Nissanu Ariya v oblastech, jako je Arktida a Antarktida. Jsme si jisti, že mají plán, když vezmeme v úvahu, že Ariya e-4ORCE o výkonu 389 koní podle odhadů ujede až 400 kilometrů na jedno nabití v ideálních podmínkách.

Model AWD je vybaven nejpokročilejší technologií řízení všech kol Nissan, která údajně přesně řídí výkon a brzdný výkon pro plynulost a stabilitu.

Pro Chrise Ramseyho bude expedice od pólu k pólu druhou velkou expedicí v EV poté, co v roce 2017 dokončil Mongol Rally během 56 dnů na svém vlastním Nissanu Leaf.

„Naším posláním je ukázat, že elektrická vozidla se dokážou vypořádat s tím nejdrsnějším prostředím – od krutého chladu na pólech po horké a vlhké džungle Jižní Ameriky, a ukázat, že je radost řídit a zároveň uspokojovat každodenní požadavky řidičů po celém světě. Je fantastické vidět s naší expedicí tak důležitého a inovativního partnera globální značky,” říká Chris Ramsey, zakladatel Pole to Pole.