Nováček v esportu Jani: Bylo tak jednoduché se roztočit. Jakoby jste jeli za deště na slickách

Kromě Maximiliana Günthera debutoval v neděli ve virtuálním světě také Neel Jani, který skončil na dvacátém místě.

V neděli pořádal portál The Race virtuální závod, jehož se zúčastnil také pilot Porsche Neel Jani. Stejně jako Günther nemá doma vybavení, tak si jej musel vypůjčit od svého přítele. “Moc děkuji The Race, že mě oslovili, bylo to skvělé. Ale když jsem si uvědomil, že jsem to nikdy před tím nedělal, bylo mi jasné, že mám před sebou spoustu práce.

Poté, co mě požádali, jsem se o tom zmínil příteli Marcovi, který na to má vybavení. Den před tím jsem si založil Steam, protože jsem jej neměl. Vlastně jsem neměl vůbec nic a nechtěl jsem použít jeho účet. A navíc hraje více iRacing a rFactor2 ani neměl,” prozradil Švýcar, pro kterého byl All-Star E-Sports Battle obrovskou výzvou.

V prvním závodě si po startu ze 24. místa polepšil o pět pozic, cílem tedy projel na 19. místě. Pro závěrečné klání se v první skupině kvalifikoval na třetím místě před synem Juana Pabla Montoyi, Sebastianem.

“Překvapilo mě to. Myslel jsem, že to bude horší. Trochu jsem se bál, ale kvalifikace první skupiny byla dobrá. Avšak v té následující jsem to pokazil, protože jsem se roztočil na tom nejhorším místě, přímo na cílovou rovinku, což mě stálo ono kolo a rovněž to další. Proto jsem říkal, že na to musím přijít a nemohu to říci okamžitě,” popsal vítěz legendární 24hodinovky Le Mans 2016.

Janiho rovněž překvapila skvělá organizace celé akce. “Grafika byla opravdu dobrá. Myslím si, že si musíte především zvyknout na auto. Trakce byla opravdu ošemetná, bylo velmi jednoduché se roztočit. Bylo to prakticky jako kdyby pršelo a vy jste byli stále na slickách, takhle mi to přišlo. Aspoň co se týká trakce – bylo to frustrující, avšak zábavné.”

“Bylo to pro mě nové. Samozřejmě, na simulátoru jsem u Porsche jezdil hodně, ale v tomto jsem stále nováček – doma a se vším tím vybavením, takže se toho musím ještě hodně naučit, ale byla to skvělá zábava.”

“The Race mi okamžitě odpovědělo na všechny mé otázky, což bylo dobré, protože jinak bych se tam nedostal. Netušil jsem, jak se dostat na server a všechny ty věci kolem,” uzavřel 36letý závodník.

Esport: Günther vyzývá k dalšímu online závodu