Esport: Günther vyzývá k dalšímu online závodu

Portál The Race uspořádal online závod na platformě rFactor, jakožto náhradu za zrušenou Grand Prix Austrálie a vlastně i za závody ostatních sérií. Byť nebylo příliš času, našlo se spoustu účastníků, mezi nimiž jsme mohli najít piloty z formule E, formule 1 a dalších šampionátů.

V neděli odpoledne odvysílal The Race “All-Star Esport Battle”, jehož se zúčastnili kromě sim racerů také skuteční závodníci. Kromě bývalého pilota královny motorsportu Juana Pabla Montoyi přišli ‘zabít’ volný čas i jezdci formule E, a to Neel Jani z Porsche, Maximilian Günther hájící barvy BMW a expilot Mahindry Felix Rosenqvist.

S Güntherovou účastí to zpočátku nevypadalo vůbec růžově, nicméně zasáhlo samotné BMW, které mu dalo k dispozici simulátor v továrně: “Bylo to pro mě trochu spontánní, protože nemám simulátor a dozvěděl jsem se o tom od vás (redakce The Race, od níž dostal pozvánku v pátek). Opravdu jsem se toho chtěl zúčastnit.”

Günther prozradil, že si v neděli odbyl ve virtuálním světě svou premiéru. “Vůbec nejsem hráč esportu, nebo jsem jím nebyl! Ale napadlo mě promluvit si o tom s týmem a našli jsme řešení. Využili jsme jejich vybavení. Přijel jsem tam v neděli ráno a opravdu jsem si to užil.”

“Chceme opět závodit.”

Němec si svůj debut nemůže vynachválit a poměřování sil s ostatními sim racery se mu zalíbilo natolik, že podle jeho slov nestartoval do virtuálního závodu naposledy.

“Máme obrovský potenciál na zlepšení se, protože to bylo na poslední chvíli, takže to musíme vylepšit. Chceme totiž znovu závodit a dělat to pravidelněji. Doma nic nemám a nejsem žádný hráč. Od té doby, co jsem začal profesionálně závodit, jsem vždy používal týmové simulátory a esport jsem nedělal.”

Dvaadvacetiletý rodák z Obersdorfu závod první skupiny, ve které se kvalifikoval jako čtvrtý, dokončil na druhé příčce. Do finálního klání startoval ze dvacátého místa. Byť se část závodu pohyboval okolo desátého místa, tak po napínavé bitvě s nejrychlejším hráčem na světě Jamesem Baldwinem se propadl. Doplatil také na hladový útok ze strany Petera Brljaka, který oba při vzájemném souboji roztočil. Günther se tak musel spokojit s 22. místem v cíli. Přesto je se svým výkonem spokojený a nedělní akci označil za “super zajímavou.”

“Byla to skvělá zkušenost a bylo to celkem uvolněné. Ale znáte to, když světla zhasnou, máte “ten pocit” a prostě za tím jdete jako by se jednalo o skutečné závodění, bylo to velmi zajímavé.

Jsem připravený jet znovu, protože minulý týden se to všechno odehrálo tak rychle a musím říct, že The Race a organizátoři odvedli dobrou práci, protože byla opravdu zábava být toho součástí.”