Oficiálně: Letošní sezona formule E dočasně přerušena!

Po jednom zrušení závodu za druhým už se pravděpodobně dalo očekávat možné pozastavení sezony. Tyto obavy se staly bohužel skutečností…

Svět zasáhla epidemie nového typu koronaviru, na níž doplácí i svět motorsportu. Šampionáty odvolávají či úplně ruší závody. Zatímco dnes měla začít sezona formule 1 v australském Melbourne, aby jen hodinu (!) před prvním tréninkem FIA společně s tamní vládou rozhodla o zrušení závodu, tak formule E oznámila dvouměsíční pozastavení šampionátu.

Nicméně tento krok se dal nejspíše očekávat, jelikož od prvního odvolání ePrix kvůli hrozbě COVID-19 v čínské San-je se spustila lavina rušení či přesouvání závodů na na blíže nedefinovaný pozdější termín. Vedení formule E dokonce před několika dny potvrdilo, že se nepojede ani premiérová ePrix Jakarty, která byla naplánovaná až na červen!

“Rozhodnutí o dočasném zmrazení závodů konaných ve vysoce obydlených městech, jež bylo učiněno ve spolupráci s příslušnými místními úřady, bylo přijato jakožto nejzodpovědnější krok kvůli pokračujícímu rozšiřování koronaviru,” stojí v oficiálním prohlášení mistrovství světa elektrických monopostů, jež připomíná, že Světová zdravotnická organizace označila COVID-19 za pandemii. Rovněž zdůrazňuje, že verdikt padl, aby ochránili jak fanoušky, tak i týmy a jejich členy.

Dvouměsíční pozastavení sezony: Zdraví nade vše

Zakladatel formule E Alejandro Agag dodal: “Právě teď je čas podniknout odpovědná opatření, a proto jsme se rozhodli dočasně přerušit sezonu a posunout se vpřed zamezením závodů v průběhu dalších dvou měsíců. Motorsport hraje hlavní roli v našem životě, což je důležité. Ale co je ještě důležitější, je zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců, fanoušků a jejich rodin, jakož i občanů ve městech, ve kterých závodíme. Mistrovství ABB FIA Formule E se vrátí v plné síle, jakmile skončí zdravotní krize a ustoupí šíření COVID-19. “