Pascal Wehrlein a Antonio Felix da Costa pokračují s Porsche ve Formuli E

Tým TAG Heuer Porsche Formula E míří do své páté sezóny Formule E Porsche 99X Electric vyvinuté Weissachem. Díky čtyřem vítězstvím Pascal Wehrlein (3) a António Félix da Costa (1), byl rok 2023 nejúspěšnějším rokem od doby, kdy výrobce sportovních vozů vstoupil do závodní série s čistě elektrickým pohonem.

Není se tak čemu divit, že toto duo bude společně pokračovat i v sezoně 2024 Formule E.

„Test ve Valencii značí začátek nové sezóny. Byli jsme zaneprázdněni přípravami celé týdny a už jsme to udělali absolvovali stinty v simulátoru. Jsem si jistý, že jsme udělali další pokrok,” komentuje plány Wehrlein.

„Minulou sezónu my se hodně naučili, na čemž nyní můžeme stavět. Pro Valencii je důležité být v pohodě připraveni na to, abychom mohli bez problémů zavést náš testovací program a získat další postřehy. Pro novou sezónu došlo k několika drobným změnám,” dodává pilot Porsche.

Nové sezony se nemůže dočkat ani kolega da Costa, pro kterého se jedná o druhou sezonu v týmu.

„Těším se na Valencii. Test je vždy skvělý, protože jsou tam všechny týmy a jezdci. Tento
nám dává šanci ukázat, jak si stojíme proti konkurenci, abychom viděli, kde jsme
silní a kde bychom možná potřebovali provést nějaká zlepšení. Minulý rok jsem byl v týmu nový a zvykal jsem si na auto. Tentokrát je všechno jednodušší. Přestávku ve Formuli E jsem využil k závodům ve vytrvalostních závodech v Porsche 963, trávit čas se svou rodinou a přáteli a připravovat se na to psychicky i fyzicky novou sezónu,” říká o následujícím období da Costa.