Gabriela Jílková se připojí k Porsche ve Formuli E: Absolvuje testy

Česká závodnice Gabriela Jílková se připojí k továrnímu týmu Porsche v rámci oficiálních testů Formule E ve Valencii. Bude se jednat o prvního člověka z naší země, který vstoupí do šampionátu.

Jílková spolupracovala s Porsche již v průběhu uplynulé sezony, kde odváděla pravidelné testy na týmovém simulátoru, zároveň zde zkoušela nastavení pro stáj.

Nyní dostává závodnice možnost si vyzkoušet jedinečný monopost Formule E Porsche 99X Electric i na vlastní kůži ve Valencii, kde bude probíhat oficiální test ke konci října.

„Využili jsme čas k tomu abychom se podívali na minulou sezónu. Analyzovali jsme naše silné a slabé stránky nyní musíme využít potenciál, který je v našem balíčku,” říká Florian Modlinger, ředitel Porsche ve Formuli E.

„S ohledem na sezónu 10 bylo naší prioritou pracovat na dalším vývoji softwaru pro vytvoření našich čtyř 99X Electric aut ještě konkurenceschopnějšími. Dalším důležitým aspektem, na kterém jsme pracovali, bylo zlepšit náš kvalifikační výkon. K pokračování použijeme test ve Valencii, kde se jako výrobce systematicky a pečlivě budeme připravovat na nadcházející sezónu. Naším cílem pro rok 2024 je udržet si dobré závodní výkony a zaznamenat
zlepšení v kvalifikaci. Kromě Pascala Wehrleina a Antonia Felixe da Costy se k nám připojí i Gabriela Jílková pro test ve Valencii. Závodnice nám dodávala podporu na simulátoru v průběhu uplynulé sezony, a proto dostane šanci ukázat co umí i na skutečné dráze,” dodává Modlinger.