Plánuje OnePlus autonomní vozidlo?

Před několika lety měl OnePlus aprílový žert, který naznačoval, že se chystá vyrobit auto zvané warp car. To sice byl žert, ale nyní existuje patentová přihláška pro „OnePlus Life“, která naznačuje, že pracuje na celé skupině elektromobilů, autonomních aut a také elektrických skútrů.

Ve skutečnosti její sesterská značka Realme také podala přihlášku. Podle posledního potvrzení OnePlus pracuje na autech bez řidiče, samovyvažovacích skútrech, samovyvažovacích deskách, vozidlech na dálkové ovládání a dokonce i samovyvažovacích elektrických jednokolkách a civilních dronech. V roce 2019 s vtipem Warp car vtipkoval OnePlus, že jeho auto lze ovládat pomocí smartphonu OnePlus 6T a nemá volant.

OnePlus by nebyl první značkou smartphonů, která vstoupila do tohoto prostoru. Sony se od roku 2019 zabývá konceptem Vision S, který je přehlídkou všech technologií, které má v celé skupině. Xiaomi slibuje, že jeho první EV vyjde do roku 2024 a Apple od roku 2014 pracuje na autonomním autě s vlastním řízením.