McLaren vstupuje do Extreme E

McLaren Racing podepsal Emmu Gilmour jako první tovární jezdkyni v téměř 60leté historii týmu, Emma doplnila svou sestavu jezdců Extreme E po boku Tannera Fousta.

McLaren bude debutovat v závodní sérii elektrických SUV v roce 2022, stane se desátým týmem na startovním roštu a již oznámil trojnásobného amerického šampiona v rallycrossu Fousta jako pilota.

Gilmour, která je stejně jako McLaren “Kiwi”, již startovala ve dvou závodech Extreme E a vystřídala Jamie Chadwick, která byla na závodech W Series. Tehdy startovala u týmu Veloce.

Společnost McLaren, založená v roce 1963, také představila svůj úvodní design, který si zachovává tradičnější papájový oranžový základ a je ozdoben grafikou zobrazující závody Arktidy, Amazonie, pouště a oceánu Extreme E.

Generální ředitel McLaren Racing Zak Brown řekl: „Jsme hrdí, že se můžeme připojit k Jeho královské Výsosti a oznámit Emmu Gilmour jako vůbec první závodnici McLaren Racing.

Emma doplňuje naši vzrušující a konkurenceschopnou sestavu jezdců spolu s Tannerem Foustem pro naši první sezónu Extreme E.

Je vítězkou závodu a letos se osvědčila v Extreme E spolu s rozsáhlým zázemím v konkurenčním off-roadu v mnoha závodních sériích po celém světě. Je příhodné, že naše první jezdkyně pochází z Nového Zélandu, odkud pocházel náš zakladatel Bruce McLaren.”