Volkswagen ID.3: To auto je hit!

Silný výkon plně elektrického Volkswagenu ID.3 po jeho prvním roce na evropském trhu: „Vůz je naprostým hitem. Oslovuje zákazníky a vystřelil z nuly na přední pozice mezi novými registracemi ve velkém počtu zemí, “říká Klaus Zellmer, člen představenstva pro prodej, marketing a poprodejní prodej společnosti Volkswagen.

Do konce září bylo auto v Evropě již objednáno přibližně 144 000krát – 50 procent kupujících ještě předtím neřídilo Volkswagen a byli pro značku novými zákazníky.

„Zhruba 70 000 nových zákazníků je silným důkazem, že jsme s tímto vozidlem a naší strategií elektrické mobility na správné cestě,“ pokračuje Zellmer.

V první polovině roku 2021 byla silná poptávka po ID.3 a dalších ID. modely udělaly z Volkswagen ve velmi krátké době vedoucí postavení na evropském trhu s bateriovými elektrickými vozidly.

V srpnu bylo auto nejoblíbenějším elektromobilem na mnoha trzích včetně Německa, Velké Británie, Irska, Rakouska a Švýcarska. Na základě nových registrací se ID.3 v srpnu také celkově umístil na špičce v západní Evropě. Aby byla uspokojena silná poptávka, opouští výrobní linky ve Zwickau a Drážďanech každý den přibližně 1 200 nejprodávanějších elektromobilů, přičemž Zwickau provozuje tři směny na obou výrobních linkách. V čínském Antingu navíc začala výroba pro místní trh – auto bude na čínský trh uvedeno na podzim tohoto roku.

Cílem je plná elektrifikace nového vozového parku. Do roku 2030 bude nejméně 70 procent všech prodejů vozů Volkswagen v Evropě čistě elektrická vozidla. V Severní Americe a Číně by měl být podíl elektromobilů na tržbách minimálně 50 procent. Volkswagen navíc každý rok uvede na trh minimálně jeden nový elektromobil.