Polestar hlásá silná slova: Jsme konkurencí pro Porsche

Stále poměrně nový výrobce elektromobilů, Polestar, se zaměřil na Porsche jako svou hlavní konkurenci. Toto odvážné tvrzení učinil generální ředitel Polestar Thomas Ingenlath během rozhovoru. Pro společnost, která zatím vyrobila pouze dva modely, je to docela náročné, ale Ingenlath má s budoucností Polestaru velké plány, které povedou boj přímo k Porsche.

Polestar chce do roku 2030 vyrábět vozy, které jsou klimaticky neutrální. Toto masivní úsilí je v Polestaru interně známé jako projekt 0 a věnuje všechny aspekty podnikání ekologičtěji. Obnovitelná energie pro výrobu a méně odpadu jsou základními kameny tohoto ambiciózního projektu, který bude navždy formovat značku a její dlouhodobé cíle.

Mimo ekologické cíle společnosti Polestar chce být předním výrobcem prémiových elektromobilů. To znamená konkurenci automobilů Tesla a BMW v oblasti sportovních sedanů a SUV a zaměřit se na nadcházející elektrická sportovní auta Porsche. Thomas Ingenlath potvrzuje: „Soutěžíme s Porsche o nejlepší elektricky poháněný prémiový sportovní vůz.“

Vize společnosti Polestar čelí mnoha výzvám. Právě teď probíhá veškerá výroba v Číně a auta jsou poté dodávána evropským zákazníkům. Polestar plánuje využívat více železničních aplikací a má ambice expandovat do evropských závodů Volvo za účelem zvýšení výrobní kapacity a snížení emisí. Polestar má dlouhodobý cíl také vyrábět jejich nadcházející Polestar 3 v jižní Kalifornii.