Potvrzeno: Norman Nato novým pilotem Venturi

Spekulace o následníkovi Felipeho Massy se staly realitou. V pátek tým oznámil, že pro nadcházející sezonu angažoval Normana Nata.

Edoardo Mortara má nového týmového kolegu, kterým je Norman Nato. Ten nahradí brazilského pilota Felipeho Massu, který se s týmem rozešel bezprostředně po závěrečném závodě v Berlíně. Brazilec svůj odchod odůvodnil tím, že zkrátka ztratil chuť závodit.

Nato si udělal dobré jméno zejména díky březnovým testům nováčků, kde skončil na solidním šestém místě.

28letý závodník seděl naposledy v monopostu v roce 2017, když startoval ve formuli 2, ve které získal za tři roky působení tři vítězství, přičemž v konečném hodnocení skončil nejlépe na páté příčce.

Poté přesedlal do závodních prototypů, ve kterých se účastnil vytrvalostních závodů šampionátu WEC, Blacpain GT a evropské odnože Le Mans, přičemž ve WEC vyhrál společně s Gustavem Menezesem a Brunem Sennou dva závody a v legenární 24hodinovnce na okruhu de la Sarthe obsadili druhé místo.

Venturi: Nato horkým kandidátem na sedačku po Massovi

“Od roku 2018 patřím do rodiny Venturi, proto je zajištění stálé závodní sedačky v týmu pro 7. sezonu obrovským krokem kupředu. Nemůžu se dočkat toho, až ukážu, čeho můžeme společně dosáhnout,” raduje se Nato, jehož slova cituje portál e-formel.de.” V uplynulých dvou letech jsme vybudovali solidní základy a máme společné cíle do budoucnosti. Děkuji Susie a týmu, že věřili v mé jezdecké schopnosti a dali mi možnost závodit v mistrovství formule E. Velmi se těším na to, že v lednu v Santiagu nastoupím na start.”