Venturi: Nato horkým kandidátem na sedačku po Massovi

Ve formuli E se stále čeká na relativně velké množství jezdců, kteří nejsou oficiálně potvrzeni pro nadcházející sezonu, avšak má se za to, že své kontrakty prodlouží. Jedním z nich je i pilot Venturi Edoardo Mortara. Druhá sedačka je ale po odchodu Felipeho Massy volná. Kdo ji získá?

V nováčkovských testech si monacká stáj otestovala Normana Nata, který je rezervním pilotem, a mladšího bratra jezdce formule 1 Chalrese Leclerca, Arthura. Přičemž první jmenovaný obsadil v Marrákeši solidní šesté místo.

Zdrcený Massa odchází z Venturi a nejspíše i z formule E: Závodění už mě nebaví

Právě osmadvacetiletý Francouz je horkým kandidátem na zisk angažmá u Venturi. Kromě testu nováčků absolvoval také několik soukromých a veřejných testů.

“V této roli musíte být připraveni okamžitě naskočit do auta a musíte znát všechny procesy. Když mě tým bude potřebovat, jsem připravený. Před každým víkendem jsem se mentálně připravoval tak, jako bych měl do auta nastoupit,” popisuje Nato, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Pokud dojde k rozhodnutí na poslední chvíli, můžu ihned naskočit.”

Na pozici rezervního jezdce působí již dva roky, přičemž si už dokázal vybudovat důvěru týmu. Velký kus práce odvedl především na simulátoru, díky čemuž pomohl stálým jezdcům s co nejlepším nastavením vozu.

“Být součástí Venturi, je jako být v rodině. O přestávkách hrajeme padel tenis nebo petanque. Jsme zároveň přátelé i kolegové, a to je ten nejlepší způsob jak spolupracovat,” pochvaluje si rodák z Cannes.