Pro Nissan je Buemiho pódium v Mexiku “zadostiučiněním”

Na loňskou ePrix Mexika se nevzpomíná u Nissanu v dobrém, jelikož krátce před koncem závodu se oběma jezdcům vybila baterie. Ovšem letos si spravili chuť. V kvalifikaci Sébastien Buemi ukázal, že má IM02 rychlost na to, bojovat o přední pozice, když se již potřetí dostal do super pole. Ačkoliv se kvalifikoval na pátém místě, tak po penalizaci Pascala Wehrleina startoval čtvrtý.

Již po prvních dvou kolech, kdy překonal jak Anrého Lotterera, tak i Nycka de Vriese, se dostal na druhou pozici. Nicméně později podlehl pilotovi DS Techeetah Antóniu Félixovi da Costovi a do cíle dojel na třetím místě. Pro Nissan se jednalo o první pódium od ePrix New Yorku 2019.

“André mi to na startu trochu ztížil. Jel na plný plyn, takže jsem musel využít hodně energie, abych ho udržel za sebou,” popisuje Buemi. “Potom jsem předjel de Vriese, ale v polovině závodu mi to zkomplikoval. Vydal jsem ze sebe to nejlepší, ale DS Techeetah a zejména António byli zatraceně rychlí. Přesto jsem opravdu rád, že mohu být poprvé od New Yorku zase na pódiu.”

Rowland je jedním z nejkonzistentnějších jezdců této sezony

Oliver Rowland letos podává velmi solidní výkony. V uplynulých čtyřech závodech skončil třikrát v nejlepší desítce, díky čemuž je jeden z nejkonzistentnějších jezdců. Do závodu odstartoval ze dvanáctého místa a dokončil jej sedmý.

“Nebyl to špatný závod, ale je zkrátka náročné najít rytmus a ostatní hladce předjet, když startujete ze středu pole. Získali jsme cenné body a já jsem venku z první kvalifikační skupiny, což mi v následující kvalifikaci zajistí velké šance umístit se vpředu. Za což jsem částečně rád. Náš potenciál byl v prvních čtyřech závodech opravdu velký, i když jsme jej ještě nevymačkali. Ale jsem si jistý, že se tam dostaneme,” dodává odhodlaně Rowland, jehož slova cituje portál e-formel.de.

Šéf Nissan Motorsport Michael Carcamo se z výsledku pochopitelně raduje: “Pro celý tým to je skvělý pocit, že oba naši jezdci skončili v top 10. Je to zasloužený výsledek díky solidní rychlosti a neuvěřitelnému nasazení obou jezdců. Sebovo tvrdě vybojované pódium je malé zadostiučinění za příležitost, kterou jsme promarnili v minulé sezoně.”