Prodloužení s Müllerem by mělo být pouze formalitou

Ve formuli E je už jenom jedno “volné” místo. Tedy volné zcela není, neboť se čeká na potvrzení. Řeč je o druhé sedačce v Dragonu, která by podle všeho měla opět připadnout Nicu Müllerovi.

Draci si dávají s potvrzením druhého jezdce na čas. Nicméně by prodloužení kontraktu s švýcarským závodníkem mělo být už pouze formalitou. Tým má čas do příštího pondělí, kdy bude Mezinárodní automobilová federace schvalovat startovní listinu.

“Myslím, že je to pouze volba týmu s potvrzením počkat a ujistit se, že dokážou vyřešit více drobností. Cítím se dobře, jsem hladový a velmi dobře připravený,” hlásá odhodlaně osmadvacetiletý Švýcar, jehož slova cituje portál The Race. “Rozhodně to chci, pokud to okolnosti dovolí a to, hádám, zjistíme brzo.”

Müllerovi hraje do karet také fakt, že od konce sezony 2019/20 stáj netestovala s žádným jiným jezdcem. Co se týká personálů, tak ten je dlouhodobě stabilní. Avšak nedávno byl do týmu přijat na pozici šéfa inženýrů Gary Davies, který v minulosti pracoval ve formuli 1 pro tým BAR, Arden Motorsport a Porsche North America.

Podle Müllera je právě kontinuita zkombinovaná s nově přijatými členy klíčem k úspěchům v nadcházející sezoně. “Tým společně pracuje velmi dobře a řekněme, že je velmi konzistentní, ale má i pár nových tváří. Je ale také dobré, že vycházíme z pozice, kterou každý zná.”

“Jsem celkem spokojen s tím, jak tým na testech pracoval a jak jsme k němu přistupovali, aniž bychom se skutečně dívali na výkon, protože je opravdu těžké posoudit jeho relevantnost. Celkově to však bylo produktivní,” zhodnotil Müller.