Rolls-Royce s prvním elektromobilem přesahuje očekávaný zájem

Rolls-Royce Spectre je vůbec první sériově vyráběné elektrické vozidlo britské automobilové značky a firma sídlící v Goodwoodu obdržela více objednávek, než se očekávalo, což vedlo k poměrně dlouhým čekacím dobám pro kupující.

Rolls-Royce má dodací lhůty přesahující 15 měsíců pro svého nástupce, kterým není Wraith EV, což pravděpodobně způsobilo, že někteří netrpěliví a velmi bohatí lidé začali hledat své luxusní kupé s nulovými emisemi jinde.

Generální ředitel Rolls-Royce Torsten Muller-Otvos však velmi jasně řekl, že Spectre bude velmi těžké koupit odkudkoli kromě oficiálního showroomu, a hrozí, že zákazníkům zakáže kupovat si vozidlo značky Rolls-Royce, pokud prodají svůj vůz za účelem zisku do autobazaru.

„Pokud auto prodají dál, okamžitě se dostanou na černou listinu a je to tak – už nikdy nebudete mít šanci na koupi,“ řekl generální ředitel společnosti se sídlem v Goodwoodu během uvedení Spectre.

Dodávky Spectre jsou naplánovány na příští rok, přičemž elektrické kupé údajně shromáždilo tolik objednávek, že generální ředitel značky již hovoří o zvýšení výroby. Historicky první sériově vyráběný elektrický Rolls-Royce má vyvolávací cenu přibližně 400 000 dolarů, ale analytici říkají, že základní variantu si koupí jen málo lidí, což znamená, že většina Spectrů vyjíždějících za brány továrny bude pravděpodobně stát nad 500 000 USD.

Britský luxusní dvoudveřový vůz má dojezd podle WLTP 520 kilometrů na jedno nabití díky vysokonapěťové baterii, která váží 700 kg. Dva samostatně buzené synchronní motory uvádějí kupé do pohybu s jejich kombinovaným výkonem 584 koní a mohou umožnit sprint z 0-100 km/h za hodinu za 4,4 sekundy.