Rosberg slaví titul v Extreme E, přestože skončil s Hamiltonem bodově nastejno

Tým Nica Rosberga se raduje z prvního titulu v historii šampionátu Extreme E. Přestože poslední závod vyhrála stáj Lewise Hamiltona X44, tak titul připadl právě prvnímu jmenovanému šampionovi.

Navzdory úrovni 155 bodů s vítězi Jurassic X Prix X44, Johan Kristoffersson a Molly Taylor z RXR získali titul, protože v průběhu sezony získali více vítězství v X Prix se třemi vítězstvími z pěti víkendů.

Sébastien Loeb a Cristina Gutiérrez na svůj pátý pokus konečně získali své první vítězství v Extreme E a také pět bodů navíc za to, že byli nejrychlejší v Continental Traction Challenge v Jurassic X Prix, ale nestačilo to na X44, aby vyhráli titul.

JBXE s Kevinem Hansenem a Mikaelou Kottulinsky skončili na druhém místě, zatímco třetí příčka patřila stáji United Autosport s Timmym Hansenem a Catie Munnings.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme byli korunováni inauguračními šampiony Extreme E a jsem opravdu hrdý na celý tým RXR. Tým celou sezónu tak tvrdě pracoval a podával konzistentní výkony, závodil na některých z nejodlehlejších míst světa. Být šampiony je velká čest,” říká Rosberg.

Konečné hodnocení první sezony

  1. Rosberg X Racing (155 bodů)
  2. X44 (155 bodů)
  3. JBXE (119 bodů)
  4. Andretti United Extreme E (117 bodů)
  5. ABT CUPRA XE (100 bodů)
  6. ACCIONA | Sainz XE Team (100 bodů)
  7. Veloce Racing (77 bodů)
  8. SEGI TV Chip Ganassi Racing (74¨bodů)
  9. XITE ENERGY RACING (63 bodů)