Šampion formule E Stoffel Vandoorne má nové angažmá

DS se formálně spojilo s týmem Dragon Penske Formula E pro roky 2022-23 a dále a vytvořilo DS Penske. U týmu bude Jean-Eric Vergne a úřadující šampion Stoffel Vandoorne.

Francouzský výrobce, odnož značky Citroen, byl dříve v partnerství s týmem Techeetah po celou dobu Gen2 a získal dva mistry jezdců a týmů s týmem vlastněným Číňany.

Ale se značnou nejistotou ohledně závazku SECA, čínského mediálního konglomerátu odpovědného za Techeetah, se DS rozešla s týmem a přesunula svou pozornost na tým Dragon Penske – vlastněný Jayem Penskem, synem týmu Penske a generálním ředitelem IndyCar Rogerem.

Vergne pokračuje ve svých vazbách se Stellantisem, aby zůstal s DS, a to v souladu se startem v projektu Peugeotu World Endurance Championship Hypercar, zatímco vítěz titulu 2021-22 Vandoorne přesouvá týmy po třech letech s odcházejícím týmem Mercedes.

Výkonný ředitel DS Thomas Chevaucher, který se také přestěhuje z Techeetah, říká, že značka „touží“ po úspěšném partnerství s týmem dříve známým jako Dragon.

„Začátek nového sdružení je vždy velkým okamžikem a my všichni v DS Performance toužíme začít toto nové dobrodružství s Penske Autosport,“ řekl Chevaucher.

„Toto partnerství začínáme nejlepším možným způsobem tím, že máme v týmu dva šampiony!

„Díky Stoffelovi a Jean-Ericovi máme pravděpodobně jednu z nejlepších sestav a také nejrychlejší dvojici na roštu.

Díky odborným znalostem pohonného ústrojí a softwaru DS Performance jsme nyní v ideální pozici, abychom mohli pokračovat v honbě za vítězstvími a tituly.

Jsme nadšeni z partnerství s DS Automobiles, ikonickou automobilovou značkou, která sdílí naše ambice ve snaze o dokonalost,“ dodal Penske.

Dragon zakončil předchozí sezónu s pouhými dvěma body, díky hrdinství Sergia Sette Camaru v Londýně, a počáteční převrat při podpisu Antonia Giovinazziho z týmu formule 1 Alfy Romeo nebyl schopen přinést ovoce – protože Ital nedokázal skórovat.

Sette Camara od té doby odešel z týmu pro NIO 333, zatímco Giovinazzi je uchazečem o místo v Haasu F1, protože udržuje vztahy s Ferrari.