Šéf Peugeotu urguje zlevnění elektromobilů

Podle generálního ředitele společnosti Peugeot musí výrobci automobilů podniknout radikální kroky ke snížení ceny elektrických vozidel. Stát se tak má snížením nákladů napříč odděleními, prodejci a dodavateli.


Carlos Tavares zastává názoru, že překlenutí mezery mezi náklady na vývoj elektrických vozidel a jejich prodejem se ziskem, který je v současné době možné pouze prostřednictvím dotací, musí být pro výrobce automobilů hlavní prioritou.

„Cenová dostupnost bude výzvou pro příštích pět let, pokud jde o náklady,“uvedl tavares Financial Times.

„Tyto změny musí pocházet z nemovitostí, distribučních nákladů, ale také zdroje všech složek struktury nákladů budou muset být kombinovány, aby tuto cenovou dostupnost dosáhly.”

7

Společnost PSA, která před několika lety přemístila své sídlo z Champs-Elysées na předměstí Paříže, aby ušetřila peníze, má nyní v úmyslu učinit ještě radikálnější kroky tím, že zmenší kancelářskou síť uvolněnou během pandemie, jelikož zaměstnanci pracují z domova.

„Budeme zmenšovat naši realitní stopu. To bude pro zaměstnance přínosem. Budou utrácet méně peněz za dopravu, aby se pohybovali tam a zpět, a budou mít lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.”