Škoda Enyaq RS iV debutuje

Nový model obsahuje stejnou dvoumotorovou pohonnou jednotku AWD o výkonu 295 koní a 82kwh baterii jako Enyaq Coupe RS iV, ale je praktičtější.

Seznamte se s druhým plně elektrickým výkonným modelem RS značky Škoda, Enyaq RS iV, praktičtější alternativou ke stávajícímu kupé Enyaq RS iV. Nová verze RS založená na běžném SUV Enyaq iV poskytuje podobný výkon jako kupé spolu s výhodami plynoucími z praktičtější karoserie SUV.

Přesněji řečeno, zavazadlový prostor je o 15 litrů vyšší než u Enyaq Coupe RS iV, celkem tedy 585 litrů se všemi sedadly na svém místě. Se sklopenými zadními sedadly nabízí Enyaq RS iV nosnost až 1 710 litrů.

Enyaq RS iV je poháněn stejnou dvojicí elektromotorů jako Enyaq Coupe RS iV a nabízí pohon všech kol a výkon až 220 kilowattů (295 koní) a 460 Newtonmetrů točivého momentu systému. To je dost na to, aby umožnilo zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,5 ​​sekundy a maximální rychlost 180 km/h – o 20 km/h více než u běžných modelů Enyaq iV.

Díky 82 kWh baterii a koeficientu aerodynamického odporu 0,265 poskytuje Enyaq RS iV dojezd WLTP přes 500 kilometrů na jedno nabití. Ve srovnání s menšími modely Enyaq iV je verze RS o 15 milimetrů nižší vpředu a o 10 milimetrů níže vzadu, což má za následek lepší aerodynamiku a sportovnější ovladatelnost.

Baterii lze nabít z 10 na 80 procent za 36 minut díky maximálnímu nabíjecímu výkonu 135 kW. Enyaq RS iV také těží z funkce Plug & Charge, která umožňuje automatické zahájení nabíjení na podporovaných nabíječkách bez nutnosti aktivace prostřednictvím aplikace nebo autorizační karty.

Jako vrcholný model řady Enyaq iV nabízí Enyaq RS iV komplexní standardní výbavu. Mezi hlavní přednosti patří 20palcová aerodynamická kola (21palcová kola jsou volitelná), osvětlená maska ​​Crystal Face se 131 LED diodami a světlomety Matrix-LED, 14palcový dotykový informační a zábavní systém, 5,3palcový panel přístrojů Virtual Cockpit, až devět airbagů, jako stejně jako velkorysá řada asistenčních systémů řidiče a špičkových bezpečnostních systémů.

Z hlediska stylu poznáte Škodu Enyaq RS iV díky prvkům specifickým pro RS, jako jsou lesklé černé kryty zrcátek, difuzor, maska ​​chladiče a lemování oken, červená reflexní linka v zadním nárazníku a typická loga RS. Zelený lak Mamba je exkluzivní pro tento model.

Uvnitř si zákazníci mohou vybrat ze dvou verzí, RS Lounge Design Selection a Design Selection RS Suite. První z nich má čalounění černým materiálem Suedia s limetkově zeleným lemováním a kontrastním prošíváním, zatímco druhý má sedadla čalouněná černou kůží s šedým lemováním a kontrastním prošíváním ve stejné barvě.