Bolt prezentuje první elektrokola v provozu ve Francii

Dnešní městská mobilita a rozběh dodávek Bolt vypouští „rodinu“ e-vozidel ve francouzském hlavním městě, včetně svého zcela nového Bolt elektrokola. Od července mají všichni pařížští městští dojíždějící pracovníci příležitost dostat se z bodu A do bodu B na elektrickém kole Bolt.

Spoluzakladatel Boltu Martin Villige potvrdil, že se navýšil rozpočet společnosti o 100 milionů euro. Martin se také zmínil o tom, jak Bolt utrpěl 70% pokles sdílení jízd během pandemie koronaviru.

Elektrické skútry a e-kola, která jsou ideální pro sociální distancování, poskytují lidem flexibilní, lehký a individuální způsob dopravy. Toho právě chce Bolt zavčasu využít, proto ve Francii začíná s elektrokoly.

Tento nový krok k rozšíření v Paříži je však spojen s rozsáhlým programem zelených iniciativ Paříže. Hlavním prvkem bylo zaměření na vývoj modernějšího systému městské dopravy, zavedení cyklostezek na všech hlavních místech po městě. Tento vysoce inovativní plán je ve velkém obrazu směřující k zelenější budoucnosti pro všechny Pařížany. Tým Bolt učinil Paříž jako startovní město jejich zcela nového produktu – Bolt e-bike.

Kromě pomoci lidem, kteří se snaží respektovat sociální distancující normy a pravidelně se dezinfikovat, se Bolt také může pochlubit ekologicky šetrnými výsledky. Všechna jeho kola jsou stoprocentně uhlíkově neutrální a jsou většinou vyrobena ze snadno recyklovatelných materiálů, jako je hliník, ocel a plast. Maximální rychlost bude 25 km/h.