Trh s jezdci: Nissan pokračuje s osvědčenou sestavou, NIO potvrdilo setrvání Turveye

Vedení Nissanu je s výkony svých svěřenců spokojeno natolik, že si oba ponechá i pro nadcházející sezonu. Zatímco u týmu NIO má sedačku jistou pro zatím pouze Oliver Turvey.

Duo japonského týmu Oliver Rowland a Sébastien Buemi podávali v posledních dvou sezonách velice dobré výkony, které stáji v uplynulém ročníku vynesly druhé místo v poháru konstruktérů, avšak na korunované mistry DS Techeetah ztratili 77 bodů.

“Jsem rád, že mohu v týmu zůstat. Společně jsme toho dosáhli spoustu, a měli jsme skvělou šestou sezonu,” zrekapitulovala stálice týmu, Sébastien Buemi, který je u Nissanu (dříve Renault) od debutové sezony formule E. “Druhé místo v mistrovství nám pomůže udržet formu a sebedůvěru, kterou potřebujeme k tomu, abychom byli ještě konkurenceschopnější.”

Švýcara těší, že bude moci i nadále spolupracovat s Rowlandem: “Je skvělé zase mít Olivera za týmového kolegu. Mám pocit, že se zkušenostmi a znalostmi, které v týmu máme, jsme v dobré pozici, abychom byli ve formuli E ještě úspěšnější.”

“Šestá sezona byla pro nás jakožto tým skvělá, stejně tak pro mě. Z mého prvního vítězství ve formuli E s Nissanem jsem byl nadšený, po té náročné práci a tréninku, který jsem odvedl. Nedokáži si představit lepší místo ve formuli E,” neskrývá své nadšení 28letý Brit, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Je to skvělý tým, pro který jsem dvě sezony závodil. Teď mám zkušenosti, abych dostal maximum z toho, čeho jsme v minulé sezoně ne vždy dosáhli.”

Ke změnám nedojde ani na pozicich testovacího/rezervního a simulátorového jezdce, na kterých budou pokračovat Japonec Mitsunori Takaboshi a Jann Mardebourgh.

Turvey nadále u NIO

Stejně jako  Buemi u Nissanu, tak i Oliver Turvey u NIO patří k “držákům” šampionátu. Ačkoliv patří stáj dlouhodobě k týmům z chvostu pole a na konkurenci zpravidla mívá propastné ztráty, tak Turvey nad svým zaměstnavatelem nezlomil hůl a podepsal kontrakt na další sezonu.

Třiatřicetiletý Brit již na konci září absolvoval v britském Abingdone téměř 600 km v novém FE-006, do vozu usedl rovněž Tom Blomqvist. Nicméně kdo získá druhý kokpit po boku Turveye je zatím ve hvězdách. Kromě Blomqvista je na seznamu kandidátů také Daniel Abt, který v Berlíně zaskakoval za Ma Čching-Chuau.

Tým Jezdec Jezdec
Panasonic Jaguar Racing Sam Bird Mitch Evans
Envision Virgin Racing Robin Frijns Nick Cassidy
Nissan e.dams Oliver Rowland Sébastien Buemi
DS Techeetah Jean-Éric Vergne António Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther * Philipp Eng / Marco Wittmann / Lucas Auer
TAG Heuer Porsche Formula E Team André Lotterer Pascal Wehrlein
Mahindra Racing Alexander Sims
NIO 333 FE Team Oliver Turvey Ma Čching-Chua, * Daniel Abt
ROKiT Venturi Racing Edoardo Mortara * Norman Nato
Audi Sport ABT Schaeffler Formula E Team Lucas di Grassi * René Rast
GEOX Dragon Nico Müller
Mercedes-Benz EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne

kurzíva – nepotvrzeno

* kurzíva – spekulace