Audi zelektrizovalo FC Bayern Mnichov

FC Bayern Mnichov je první mezinárodní fotbalový klub, který jezdí na elektrický pohon. Hvězdy Ligy mistrů přijaly své modely Audi e-tron v Mnichově a jsou připravené k použití. Výrobce již instaloval dobíjecí stanice pro elektrickou flotilu na cvičištích Bayernu na Säbener Strasse.

V lednu prodloužily FC Bayern Mnichov a Audi své partnerství do roku 2029 ještě předtím, než vypršela předchozí dohoda. Agenda mimo jiné zahrnuje strategickou spolupráci v inovativních marketingových koncepcích a elektrifikaci. Nyní byl vytvořen důležitý milník: Předání celkem 19 vozů Audi e-tron hráčům znamená, že elektrifikována je více než polovina vozového parku Audi FC Bayern.

„Pro nás je udržitelná prémiová mobilita středem strategického sladění Audi. Společně s FC Bayern žijeme „v náskoku“ a dodáním 19 vozů Audi e-tron posíláme zprávu v souladu s naší cestou k elektrické budoucnosti,“ říká Hildegard Wortmann, člen představenstva pro prodej a marketing společnosti AUDI AG.

Hlavní trenér Hansi Flick a hvězdy Bayernu kolem kapitána týmu Manuela Neuera a nejlepšího střelce Roberta Lewandowského převzali svá auta v tréninkovém komplexu Audi na mnichovském letišti.

„Během svého působení v FC Bayern jsem také mohl zažít působivý technický vývoj našeho partnera Audi. Moje první Audi před deseti lety bylo Q7 TDI, nyní řídím elektromobil – to je budoucnost,” říká Manuel Neuer.