Volkswagen se s ID.3 vydává na tour, která měří 20 000 kilometrů

Elektromobilita se v Německu stále stoupá. Roste nejen počet nabízených elektrických modelů na baterii a jejich registrace, ale také se rozšiřuje infrastruktura.

Rainer Zietlow a jeho spolujezdec Dominic Brüner nyní provádějí silniční test. V průběhu jedinečného dvouměsíčního maratónu se zastaví na zhruba 650 rychlonabíjecích stanicích s nabíjecí kapacitou více než 60 kW. Budou testovat vlastnosti nového Volkswagenu ID.3 a na dálku i infrastrukturu v Německu. Jedná se o předprodukční model ID.3 Pro S s energetickou kapacitou baterie 77 kWh. Baterie nabízí dojezd až 549 km v cyklu WLTP a na trh bude uvedena na jaře 2021.

V závodních kruzích se Rainer Zietlow proslavil jako specialista na dlouhé vzdálenosti. Jeho celosvětové rekordní projekty s modely Volkswagen, včetně tří světových rekordů a sedmi rekordů na dlouhé vzdálenosti, ho přivedly do 130 různých zemí.

Během následujících dvou měsíců bude on a jeho tým podávat zprávy o svých zkušenostech online na adrese http://www.id3-deutschlandtour.com/.