Tým HWA má ve výběru pilotů téměř jasno, favority jsou Wehrlein a Pafett

O jezdeckém složení týmu HWA doposud nepadlo prakticky ani slovo. Až nyní jsou na stole dvě jména, která se zdají být zároveň těmi nejvíce pravděpodobnými. Konečné rozhodnutí padne nejpozději při příležitosti předsezónních testů ve Valencii.

Nic nebylo vyřčeno nahlas, natož pak oficiálně. Podle informací, které se ovšem nesou padokem formule E, je u týmu HWA a jeho řidičského obsazení víceméně rozhodnuto. Ať už se ale jedná o pouhý výkřik do tmy, či nikoli, nejvíce skloňovanými jmény v této souvislosti jsou Pascal Wehrlein a Gary Pafett. Oba velmi dobře známí pro své působení v DTM a neposlední řadě taktéž v F1.

Podle vyjádření šéfa týmu Ulricha Fritze zatím o jezdeckém složení nepadlo končené slovo. S blížícími se předsezónními testy se ale zvyšuje pravděpodobnost, že se jedná právě o tyto dva piloty. Zmiňované testy jsou podle Fritze zároveň nejzazším termínem, kdy se rozhodne o tom, kdo nakonec do kokpitu nově utvořeného týmu usedne.

Nepřehlédněte: MERCEDES SKRZE HWA VSTUPUJE DO FORMULE E UŽ PŘÍŠTÍ SEZÓNU

Do užšího výběru se mají zároveň dostat piloti, jimž nečiní problém rychle se naučit novým procesům, umí vytěžit maximum ze simulátoru, dokáží chytře nakládat s energií a pneumatikami, a v neposlední řadě jsou rychlí na městských okruzích.

HWA do formule E vstoupí do sezóny 2018/19 jako úplný nováček s minimem zkušeností. Základní know-how tým čerpá ze spolupráce s Venturi, od něhož bude zároveň odebírat pohonné jednotky. V další sezóně HWA oficiálně převezme Mercedes, který společně s Porsche uzavře výčet velkých automobilek účastnících se šampionátu.

Jedenáct týmů FIA oficiálně potvrdila, závodníků je sotva polovina

Napsat komentář